Naudingi patarimai renkantis sofą

Naudingi patarimai renkantis sofą

Sofą arba minkštą kampą pelnytai galime vadinti pagrindiniu svetainės baldu ir ilgalaike investicija, todėl svarbu išsirinkti kokybišką, funkcionalų, patogų ir šiuolaikišką baldą. Tiesa, svarbus ir stilius, bet tai – jau subjektyvu. Žinodami kelis esminius kriterijus įsigysite daugelį metų patikimai tarnausiančią sofą. 

Sofos sėdimoji dalis

Visų pirma nėra prasmės pirkti sofą, jei ji jums tinka ne idealiai. Taigi, pirmiausia įvertinkite sėdimąją vietą: sėdynės turėtų būti patogios visiems šeimos nariams. Atkreipkite dėmesį ir į sėdynių gylį: žemesnio ūgio žmonėms tinkamesnės mažiau gilios sofos, aukštesnio – gilesnės, sofos atlošas turėtų suformuoti tinkamą atramą nugarai. Sėdint ant sofos kojas turi būti patogu pastatyti ant žemės. 

Įprasta arba kampinė sofa lova: būtina įvertinti miegojimo patogumą

Vieni kriterijai taikomi sofoms ir minkštiesiems kampams, ant kurių bus tik sėdima, ir kitokie – miegui skirtiems baldams. Pavyzdžiui, jeigu perkama kampinė sofa lova, būtina išbandyti, ar ji patogi miegoti. Išskleidus kai kurių modelių sofas viduryje lieka didelis tarpas, tad baldas tikrai nebus patogus. Labiau tiktų sofa, kurios miegamasis paviršius yra vientisas, o ne, pavyzdžiui, iš 3 atskirų dalių sudaryta sofa. Kita vertus, problemą gali išspęsti specialus kelių centimetrų storio antčiužinis, tad jei baldas labai patinka, galima rasti sprendimą, kaip miegoti patogiai. 

Svarbūs ir sofos mechanizmai 

Išbandykite mechanizmus: miegamąjį mechanizmą turini įprasta arba kampinė sofa lova turėtų išsiskleisti lengvai, sklandžiai ir greitai. Tad būtinai įsitikinkite jų kokybe: mokate už sklandžiai veikiančius mechanizmus. Jei kyla bent menkiausių dvejonių dėl mechanizmo kokybės, geriau tokio baldo nepirkite: sofą pradėjus eksploatuoti problema taps tik dar opesnė. 

Pastaruoju metu populiarūs baldai ir su kitokių tipų mechanizmais. Pavyzdžiui, NMF HOME sofa „Detroit“ turi reglainerį, tad ant sofos galima patogiai prigulti ir ilsėtis. Mechanizmas – itin aukštos kokybės, sklandžiai veikiantis metų metus, dėl to atlošiami baldai yra brangesni. 

Įvertinkite sofos rėmą

Sofos apmušalus, pagalvėles galima pakeisti: jie natūraliai dėvisi, šiek tiek nublunka. Išties svarbus elementas – tvirtas sofos rėmas:

Geros kokybės sofų rėmai gaminami iš kietmedžio – ąžuolo, uosio ar buko medienos. Buko mediena savo savybėmis beveik prilygsta ąžuolinei: iš šios medienos pagaminti baldai yra sunkesni, bet kartu stabilūs, atsparūs didesniam svoriui ar jėgos poveikiui. 

Nemažai gamintojų naudoja eglės ar beržo medieną, tačiau ji – mažiau atspari. 

Pušiniai rėmai – nebrangūs, tačiau verta žinoti, kad jie po maždaug 5 m. naudojimo pradeda deformuotis ir klibėti. 

Blogiausias pasirinkimas – medienos drožlių plokštės, plastikas ar metalas. Pigesnių sofų rėmų gamybai naudojamos būtent šios medžiagos. 

Taip pat verta atkreipti dėmesį, kad sofos kojelės turėtų būti sujungtos su rėmu varžtais arba specialiais kaiščiais. Geriau nepirkti sofų, kurių kojelės yra priklijuotos. 

Pasidomėkite tvirtinamosiomis sofos detalėmis 

Dažniausiai apie sofos vidinių dalių sujungimo būdą informacijos tipiniuose baldų aprašymuose nerasite, ji turėtų būti pateikiama prie techninių produkto specifikacijų, kurias tikrai turi gamintojas/tiekėjas. Taigi, ieškokite sofų, sujungtų: 

įprastais arba dvigubais kaiščiais;

mediniais kampiniais blokais; 

metaliniais varžtais;

sąsagomis;

specialiais laikikliais. 

Kaip pagrindinės tvirtinamosios medžiagos netinka kabės, vinys ar tuo labiau klijai. Jos skirtos tik sutvirtinti papildomai. Tokiais elementais sutvirtintos sofos nebus patvarios: jos gali sulūžti ant sofos pašokinėjus, be to, baldas greitai pradeda girgždėti. 

Išbandykite porankius 

Išbandykite, ar sofos porankiai – pakankamai tvirti ir užgulus nejuda. Jeigu turite mažų vaikų, labai daug incidentų nutinka vaikams ant porankių sėdint ar gulint. Bandant sofą reikia padėti rankas ant porankių ir stipriai pajudinti – jei porankiai bent kiek juda, reiškia, sofa nėra pakankamai tvirta.

Spyruoklės

Spyruoklės yra kelių tipų:

juostos/tinkleliai: jie nebrangūs, tačiau ir nepatvarūs, todėl rinkitės sofą, kurioje integruotos kito tipo spyruoklės;

vingiuotos (susuktos) spyruoklės gerai prilaiko svorį, tačiau tinkamesnės – pagamintos iš tvirto metalo, neįsispaudžiančio į medžiagą ir neleidžiančio prarasti spyruoklei formos;

spiralės formos spyruoklės, sujungtos 8 žiedais, laikomos kokybiškiausiomis ir itin patogiomis, tačiau toks baldas bus gerokai brangesnis. 

Kiek kokybiškos spyruoklės dažnai galima suprasti prisėdus ant sofos: geros spyruoklės bus gana tvirtos ir išdėstytos viena šalia kitos, kad suteiktų gerą atramą. 

Sofos paminkštinimas

Rėmas ir visi sofos kampai turėtų būti tinkamai paminkštinti: perbraukus per apmušalą neturėtumėte justi kietų rėmo kraštelių. Jeigu jaučiamos kietos sofos dalys, turėkite omenyje, kad apmušalai gali gana greitai nusidėvėti ir baldas tiesiog taps nepatogus.

Įvertinkite ir audinius

Audiniai nedaro įtakos sofų patogumui, bet jie labai svarbūs estetinei išvaizdai. Audinys turėtų būti storesnis, tvirtas, atsparus trinčiai ir dilimui: juk sofą renkamės mažiausiai 10–15 m.

Labai svarbu atkreipti dėmesį, ar buvo atlikti audinio atsparumo testai. Paprastai geros kokybės audiniai testuojami tiriant, kiek:

medžiaga tvirta; 

atspari audinio spalva;

audinys atsparus pumpuravimuisi;

audinys atsparus ugniai. 

Pagal ISO standartus audinys turėtų išlaikyti bent 5000 ciklų. 

Verta atkreipti dėmesį ir į siūlių kokybę ir ar jos tiesios. Jeigu siūlės nelygios, reiškia, apmušalas blogai pritaikytas. 

Jeigu yra sagų, patikrinkite, ar jos gerai prisiūtos/priklijuotos. Prastai pritvirtintos sagos greitai nutrūks ir pasimes. 

Minkštoji sofos dalis – čiužinys 

Paprastai sofų minkštoji dalis gaminama iš putų poliuretano, kuris yra kietokas. Optimalus pasirinkimas – HR (didesnio elastingumo) porolonas. Taip pat puikiai tinka ir elastinis putų poliuretanas. Svarbu atkreipti dėmesį, kad poliuretano tankis būtų ne mažesnis nei 35 kg/m3. 

Apžiūrėkite pagalves

Šiuo metu daugelis sofų gaminamos su atskiromis pagalvėmis, kurios atstoja atlošus. Tad įvertinkite, ar jos tvirtos bei elastingos, gerai priglunda prie sofos rėmo. Delnu paspauskite pagalvę: ji turi atgauti pradinę formą. Jeigu pagalvė taip ir lieka įdubusi, neilgai trukus ji susiplos, sukris, atrodys negražiai ir nepuoš sofos. 

Galiausiai, ar sofa tilps jūsų namuose?

Viena dažniausiai pasitaikančių grąžinimo priežasčių – sofos netilpo pro buto/namo duris, tad prieš pirkdami sofą pasidomėkite, ar ji surenkama iš atskirų dalių, ar vientisa, kokie jos matmenys. Taip pat svarbu, ar sofos kojeles galima atsukti ir nuimti. Beje, kartais galima trumpam iškelti duris, tačiau vis tiek pravartu pamatuoti durų angų plotį, aukštį ir įstrižainę bei perkant sofą turėti omenyje šiuos matmenis. 

Jei gyvenate nuosavame name ir turite terasą stumdomomis durimis, jokių sunkumų įnešti sofą nekils ir galite rinktis pratiškai bet kokio dydžio baldą.

Taigi, akivaizdu – išsirinkti kokybišką sofą nėra taip paprasta, kaip atrodo: reikia įvertinti galybę kokybės kriterijų. Todėl iš karto verta paieškoti gamintojų, kurie taiko aukščiausius standartus kokybei. Vienas iš jų – ir NMF HOME. Daug dėmesio gaminant sofas skiriame rinktinėms medžiagoms, konstrukcinėms detalėms, kokybei ir patvarumui: parenkami sertifikuoti, įvairių bandymų metu testuoti audiniai. NMF HOME sofos gaminamos rankomis, todėl pagalvota apie kiekvieną smulkmeną, o audiniai preciziškai kerpami audinių sukirpimo mašina „Lectra“ (Industry 4.0). Šiandien žmonės turi vis mažiau laiko gyvai apžiūrėti baldus ir tikrinti jų kokybę, todėl apie viską už klientus pagalvojo NMF HOME, garantuojanti kokybę ir didžiajai daliai baldų teikianti nemokamo pristatymo bei grąžinimo paslaugą.