Kaip išsirinkti sofą, kad ji būtų kokybiška ir stilinga?

Kaip išsirinkti sofą, kad ji būtų kokybiška ir stilinga?

Vos paiminėjus minkštųjų baldų sąvoką, daugeliui vaizduotėje iš karto iškyla stilingos sofos vaizdas. Sofa (kampinė sofa ar kitos variacijos) – baldas, kurį rastume kone kiekvienuose namuose. Bet daugiausia keblumų kyla renkantis sofą: asortimentas – ypač gausus, o pasirinkimo kriterijų nesuskaičiuotume nė ant rankų pirštų. 

Pirmiausia svarbu atsiminti, kad svetainės minkštuosius baldus renkamės ne vieneriems metams, todėl nereikėtų skubėti ir pirkti atmestinai. Gera sofa turi būti patogi, atitinkanti šeimos narių poreikius ir papuošianti namus. 

Deja, dažnai sofą renkamės pernelyg galvodami apie kitus ir per mažai – apie save. Pavyzdžiui, rinkoje galime rasti įspūdingų sofų ant kojelių, tačiau daugelis jų neturės miegamosios funkcijos ir patalynės dėžės, o mes primygtinai ieškome išskleidžiamo baldo, nors svečiai namuose nakvoja vos kartą ar du per metus.

Tad kokiems aspektams renkantis sofą reikėtų skirti daugiausia dėmesio? 

Kokio dydžio sofa tinkamiausia jūsų atveju? 

Rinkdamiesi sofą daugelis nuodugniai išstudijuoja jos matmenis – plotį bei ilgį. Tačiau dėmesį verta atkreipti ir į kitus matmenis, tarp kurių:

Aukštis. Pavyzdžiui, kai kurios sofos vietoje atlošo turi tik pagalvėles, bet neturi galvos atramai, tad gali būti ne ypač patogios aukštesniems žmonėms. Taip pat aukščiau ar žemiau suformuojama ir sėdimoji sofos dalis. Jeigu nuo sofos atsistojate lengvai, nepasiremdami į ją rankomis, vadinasi, baldas yra tinkamo aukščio. 

Gylis. Analogiškai, ypač jei perkate internetu, dėmesį reikėtų atkreipti ir į sofos gylį. Pavyzdžiui, jei pasirenkama negili siaura sofutė, aukštam žmogui vėlgi ant jos sėdėti bus nepatogu. 

Dar pirkėjai dažnai pamiršta pamatuoti erdvę, kurioje šį baldą ketina statyti. Pavyzdžiui, rinkoje galime rasti ir 4 metrų pločio minkštųjų kampų, tačiau net ir erdvioje svetainėje jie gali atrodyti gremėzdiški, juos bus sunku apeiti. Be to, dažnai tenka stumdyti aplink esančius baldus, tad sugriaunama pirminė interjero idėja. Erdvę, kurioje bus statomas baldas, patariama apklijuoti lipnia plėvele – lengviau įsivaizduosite, kiek vietos sofa užims. 

Populiaru sofą rinktis pagal šeimos narių skaičių: jeigu šeimoje yra 6 asmenys, tai ir ieškoma šešiavietės sofos. Bet vėlgi toks baldas gali užimti neproporcingai daug erdvės, be to, vis tiek visa šeima vienu metu beveik niekada ant tos sofos nesėdės: vieni ruoš pietus, kiti laiką leis savo kambariuose ir t. t. 

Mažoms šeimoms, kuriose yra 1–3 asmenys, puikiai tinka dvivietės sofos. 4–5 asmenų šeimai visiškai gali užtekti ir trivietės sofos, o papildomą erdvę sėdėjimui galima sukurti įsigijus pufą, banketę, kompaktišką fotelį ar panašaus tipo baldus. Taip pat jeigu šeima didesnė, galite įsigyti dvi dvivietes sofas ar vieną dvivietę ir vieną trivietę sofas ir statyti jas vieną prieš kitą: toks variantas gana populiarus užsienyje. Tiesa, svetainė tokiu atveju turėtų būti pakankamai erdvi. 

Taip pat gausesnėms šeimoms verta pagalvoti apie modulinius svetainės baldus. Moduliniai minkštieji baldai sudaryti iš atskirų dalių, taigi juos galima stumdyti pagal poreikį, suformuojant U, L ar net O formą. Baldus tinkamai sustumdžius suformuojama ir erdvė miegui. 

Kaip jau minėjome straipsnio pradžioje, renkantis sofą dažnai galvojama apie svečius, tačiau juos galima pasodinti ir ant suskleidžiamų kėdžių, todėl vien dėl svečių labai didelės sofos rinktis taip pat neverta. 

Rinkdamiesi sofą omenyje turėkite savo įpročius 

Rinkdamiesi sofą prisiminkite, kokia poza dažniausiai sėdite ant minkštųjų baldų: visuomet būnate nuleidę kojas ar atvirkščiai – jas užkeliate, o gal nuolatos sėdite pusiau gulomis? Tokiu atveju reikėtų paieškoti L formos sofos su šezlongu. Labai patogu, kai sofa yra su reguliuojamais atlošais: tuomet patogiai galėsite ilsėtis, žiūrėti filmus, skaityti knygas ir t. t. Visas komfortiško poilsio galimybes dovanoja tokio tipo NMF HOME sofa „Nebraska“. 

Sofa su miegojimo mechanizmu ir be jo skirsis 

Sofos be miegojimo funkcijos paprastai būna minkštesnės, komfortiškesnės, jose nėra mechanizmų, kurie laikui bėgant gali susidėvėti ar pradėti girgždėti. Jeigu sofa su miegojimo funkcija, į baldą neišvengiamai tenka sumontuoti kietą karkasą, todėl sofa nebus tokia patogi. Žinoma, būna ir išimčių.

Anksčiau norintiems įsigyti stilingas skandinaviškojo tipo sofas ant kojelių žmonėms tekdavo nusivilti: beveik visos jos buvo gaminamos be patalynės dėžių, neturėjo gražių porankių. Šiandien gamintojams vis geriau sekasi suderinti stilių ir praktiškumą, tačiau sofos vis tiek yra kiek komfortiškesnės už sofos-lovos

Sofos spalva 

Dar vienas gana svarbus kriterijus – sofos spalva. Sofą patariama derinti prie bendros interjere vyraujančios spalvos/spalvų, atsižvelgti į grindų, sienų, užuolaidų atspalvius. 

Jau kelerius metus pozicijų neužleidžia natūralios žemės spalvos (samanų, rusva ir kt.), pastelinės spalvos, karaliauja mėlyni ir pilki audiniai, taip pat populiarūs išlieka juodi ir balti arba abiejų šių spalvų deriniai. 

Nemažai žmonių renkasi ir ryškių spalvų (oranžinės, raudonos, geltonos ir pan.) sofas, tačiau labai svarbu ryškiomis spalvomis interjero neperkrauti. Todėl kiek mažiau radikalus ir pastovesnis sprendimas – rinktis neutralesnio atspalvio sofą ir ją papuošti ryškiaspalvėmis pagalvėlėmis. Šiuo metu madinga – ne per intensyvi garstyčių spalva, kurią reprezentuoja NMF HOME sofa „Dakota“. 

Audiniai, iš kurių pagaminta sofa, ir praktiškumas

Sofos apmušalai gali būti pasiūti iš odos arba aukštos kokybės audinių. Oda atrodo gana prabangiai, ją nesudėtinga valyti, tačiau žiemą toks baldas bus šaltas, o vasarą oda lips prie atvirų kūno vietų. 

Grįžtant prie audinių spalvų, anksčiau pirkėjai primygtinai vengė pirkti baltas, kremines ir kitų šviesių spalvų sofas. Išimtis buvo taikoma tik odinėms sofoms, bet ir tai dažnai ant jų buvo tiesiamas užtiesalas arba dedamas natūralus kailis. Šiandien sukuriami lengvai valomi ar dėmėms atsparūs audiniai, taip pat galima rasti ir sofų, kurių užvalkalus galima nuimti ar nusegti ir skalbti skalbimo mašinoje, taigi sofos tampa vis praktiškesnės.

Iššūkiai sofą renkantis internetu

Nuo seno vyrauja nuomonė, kad, norint išsirinkti tinkamą sofą, ją būtina išbandyti, t. y. ant sofos pasėdėti, prigulti, įvertinti, ar ji ne per kieta, ne per minkšta ir t. t. Tačiau šiandien sofą galima nesunkiai išsirinkti internetu: galime paskaityti išsamius sofų aprašymus, kuriuose nurodyti sofų matmenys, matyti baldų privalumus, pasidairyti po nuotraukų galeriją, kurioje atsispindi kiekviena smulkmena. 

Internetu pirkti paprasčiau dar ir dėl to, kad turime daugiau laiko pagalvoti apie patikusio modelio sofas, kiekvieną sofos detalę, audinių ir kojelių spalvas. 

Be to, internetu perkama sofa į namus pristatoma nemokamai. Jei kartais baldas neatitiktų lūkesčių, jį per 14 dienų galima grąžinti. Tokias sąlygas NMF HOME taiko pirkėjams ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje. 

Ir, bebaigiant, dar vienas svarbus kriterijus renkantis sofą – stilius. Niekada neprašausite pasirinkę minimalistinio stiliaus baldą, kaip, pavyzdžiui, sofą „Atlanta“. Svarbiausia – kad baldas atrodytų naujoviškai. Visus NMF HOME baldus kuria talentingi ir patyrę dizaineriai, modeliai nuolat atnaujinami, todėl įsigysite naujausias tendencijas atitinkančias sofas. 

Ieškant sofos geriausia nesusiformuoti išankstinės nuomonės: interjere gražiai gali atrodyti ir derėti ir ta sofa, kuri nebuvo tarp jūsų favoričių.