Dvigulė lova: pagal kokius kriterijus išsirinkti ir kaip nesuklysti?
Dvigulė lova: pagal kokius kriterijus išsirinkti ir kaip nesuklysti?

Tikriausiai jau ne kartą girdėjote frazę, kad lovoje praleidžiame maždaug trečdalį savo gyvenimo. Tačiau tai vienas iš teiginių, įrodantis, kaip svarbu išsirinkti kokybišką lovą bei čiužinį. Žinodami, pagal kokius kriterijus lovą pasirinkti, nesugaišite ilgų valandų tinkamiausios dvigulės lovos paieškoms. Be to, jei lova bei čiužinys kokybiški, rytą pabusite gerai išsimiegoję, puikios nuotaikos ir ilgam atsisveikinsite su nugaros skausmu. 

Taigi kas svarbu renkantis lovą? Kodėl kartais net ir pati kokybiškiausia dvigulė lova gali netikti jūsų miegamajame? 

Apie ką reikėtų pagalvoti renkantis lovą?

Viskas bus daug paprasčiau, jei senąją lovą keičiate nauja: jau žinosite, ar tiko senosios lovos dydis, aukštis, ar ji lengvai tilpo miegamajame, netrukdė laisvai judėti ir pan. 

Tačiau jeigu lovą perkate pirmą kartą, pagalvokite, kur ją statysite, o po to pamatuokite, kokio dydžio baldas toje erdvėje tilps. Neapsiribokite vien tik matavimais – lovos dydį vizualizuokite:

Vietą, kurioje stovės jūsų dvigulė lova, galima apklijuoti lipnia balta plėvele, galima nubrėžti lovos kontūrus kreida. Beje, atkreipkite dėmesį į išorinius ir vidinius lovos matmenis: jums prireiks išorinių. Jei nurodoma, jog dvigulė lova 160x200 cm dydžio arba 180x200 cm dydžio, tai ne pačios lovos, bet miegamos vietos (čiužinio) matmenys. Ieškokite, kokie išoriniai lovos matmenys: vidiniai tik rodo, kokio dydžio čiužinio jums prireiks. Pati lova gali būti iki kelių ar net kelių dešimčių centimetrų platesnė, priklausomai nuo lovos rėmo tipo. Pasitaiko lovų su ypač plačiomis nugaros atramomis.   

Dar geresnis pasirinkimas – tinkamai apskaičiuoti, ar lova tilps miegamajame, gali padėti specialios interjero planavimo programos. Įvedę visus duomenis matysite, ar liko pakankamai vietos praeiti, ar tilps spintelės prie lovos, kiti baldai, galiausiai, vizualiai matysite, ar neteks baldų pernelyg suspausti: interjero tai tikrai nepuošia. 

Tinkami atstumai: kiek turėtų likti laisvos erdvės aplink lovą? 

Tarp lovos ir kitų baldų bei nuo sienų turėtų likti bent 60 cm atstumas, kad galėtumėte laisvai vaikščioti. Tiesa, galvūgalis gali būti ir visiškai pristumtas prie sienos: jam šis atstumo kriterijus negalioja. 

Atminkite, kad kuo daugiau laisvos vietos liks, tuo geriau: internetinėse galerijose, straipsniuose apie interjerą dažniausiai matome erdvius miegamuosius, o baldai čia nėra suspausti (na, nebent ieškotume idėjų, kaip apstatyti mažą miegamąjį). 

Dažnai žmonės aukoja laisvą erdvę ir renkasi didesnes lovas, bet paskui iškyla didelių judėjimo iššūkių.

Lovos ilgis ir plotis: standartinė dvigulė lova (160x200 cm), o gal platesnė dvigulė lova (180x200 ar 200x200 cm)?

Lovos ilgis. Paprastai standartine laikoma 200 cm ilgio dvigulė lova, bet jeigu bent vieno iš partnerių ūgis siekia bent 185–190 cm, standartinės lovos neužteks: reikėtų palikti bent 15–20 cm rezervą kojoms (t. y. prie žmogaus ūgio pridėti 15–20 cm, suapvalinti skaičių 5–10 cm tikslumu: tokio ilgio lovos reikėtų).

Lovos plotis. Šiuo metu standartine laikoma 160x200 cm dvigulė lova, tačiau nemažai žmonių renkasi ir siauresnes (140x200 cm), ir platesnes (180x200 arba 200x200 cm) lovas. 

Vienas racionaliausių patarimų – tinkamo pločio dvigulę lovą rinktis pagal žmonių kūno sudėjimą (ūgį, svorį). Mažesniems, smulkesnio sudėjimo žmonėms visiškai gali užtekti ir siauresnės lovos, o kiti, miegodami standartinio dydžio lovoje, nesijaus komfortiškai. 

Norint išsiaiškinti, ar jums tinka pasirinkto pločio lova, galima atlikti paprastą testą: abiem atsigulti ant lovos ant nugaros ir pasikišti po galva rankas, sulenktas per alkūnes. Jei alkūnės nesiliečia su partnerio alkūnėmis ir neišsikiša už lovos kraštelio, vadinasi, lovos dydis tinkamas. 

Taigi, dažniausiai gaminamos dvigulės lovos su 140–200 cm pločio miegamosiomis dalimis. 

Atkreipkite dėmesį: kitose šalyse, pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje taikomi kiti baldų matmenų standartai, tad nerekomenduojama pirkti lovų iš užsienio elektroninių parduotuvių. Pavyzdžiui, mūsų standartinė dvigulė lova (160x200 cm) Didžiojoje Britanijoje būtų 152x198 cm dydžio. Norint įsigyti nestandartinio dydžio čiužinį, reikės užsakyti jį pagal individualų užsakymą, o tai gali ir ilgiau užtrukti, ir brangiau kainuoti. Plius, čiužinys gali prarasti dalį savybių (gaminant standartinio dydžio čiužinius kruopščiai suplanuojamos anatominės zonos ar atstumai tarp įvilktų spyruoklių). 

Dvigulė lova su patalynės dėže, o gal yra kitų alternatyvų? 

Jei tik įmanoma, visuomet labiau rekomenduojama dvigulė lova su patalynės dėže. Ji – kur kas praktiškesnė, ypač jei žmonės gyvena nedideliame bute ar kotedže, kur vietos pasidėti įvairius daiktus nėra tiek daug. Taigi, į erdvią patalynės dėžę galima susidėti daugybę daiktų, kurie netilpo į spintas ir spinteles. 

Be to, mūsų klimato sąlygomis daugelis turi vasarines ir žiemines antklodes, jau nė neminint kelių ar keliolikos patalynės komplektų, kuriuos irgi reikia kažkur laikyti. NMF HOME šiuo atveju siūlo dar vieną sprendimą: turintiems daug namų tekstilės siūlome papildomai įsigyti laisvai pastatomą atskirą atidaromą patalynės dėžę.  Beje, tokio tipo patalynės dėžės tarnauja ir kaip patogūs minkštasuoliai. 

Kitos alternatyvos: 

Dvigulė lova + stalčiai. Dažniausiai dvigulės lovos komplektuojamos ir su 1 arba 2 stalčiais. Paprastai stalčiuose telpa mažiau patalynės, lyginant su erdviomis visą plotą po lova išnaudojančiomis patalynės dėžėmis. Be to, atkreipkite dėmesį, ar stalčiai nekenkia estetiniam vaizdui: geriausia, jei jie pagaminti iš tokių pat medžiagų, kaip ir lova. 

Papildomi lovos elementai

Pakeliamas mechanizmas. Labai patogu rinktis lovą su pakeliamu mechanizmu: kaskart, prireikus pasiimti patalynę, nereikės rankomis kelti čiužinio. NMF HOME gamina ir lovas su šoniniu pakeliamu mechanizmu, t. y. vienu metu pakeliama tik viena čiužinio pusė. 

Grotelės. Bene daugiausia keblumų žmonėms kyla renkantis lovos groteles. Jeigu dvigulė lova yra su patalynės dėže, tuomet grotelės turi būti pagamintos iš tvirtų lentelių, paliekant tarp jų ne didesnius nei 3–4 cm tarpus. Tik taip sukuriama tvirta ir orui laidi čiužinio atrama. 

Išskirtinės NMF HOME dvigulės lovos ir lovų komplektai

Visos NMF HOME dvigulės lovos pagamintos Lietuvoje, Šiauliuose esančioje gamykloje. Lovas kuria patyrę dizaineriai: jie ieško optimalių stiliaus ir spalvinių sprendimų. Dažniausiai gaminamos klasikinių neutralių spalvų – kreminės, smėlio, pilkos, mėlynos ar juodos – dvigulės lovos.

Kiekviename gamybos etape pasirenkamos geriausios kokybės lengvai prižiūrimos medžiagos. Didžioji produkcijos dalis eksportuojama į Skandinaviją, Vakarų Europą, tad mūsų e. parduotuvėje turite išskirtinę galimybę baldus palankiomis kainomis įsigyti tiesiai iš gamintojo. 

Išskirtiniai NMF HOME gaminiai – visiškai sukomplektuoti ir paruošti naudoti lovų komplektai. Įprastai juos sudaro:

medinis lovos rėmas su tekstilės apdaila;

pakeliamas mechanizmas;

grotelės; 

patalynės dėžė; 

čiužinys; 

antčiužinis.

Įsigijus kokybiškus dvigulių lovų komplektus nebereikės atskirai ieškoti ir įsigyti pačios lovos, grotelių, čiužinio, antčiužinio, todėl sutaupysite daug laiko, o komplektas kainuos kur kas pigiau, nei visas dalis įsigyjant atskirai.

Jei jūsų dėmesį patraukė bet kurio tipo NMF HOME dvigulė lova, įsigiję ją būsite tikri, kad tai optimalus pasirinkimas ieškant aukštos kokybės, nepavaldaus laikui dizaino ir palankiausios rinkoje kainos.