Stalai stilingam svetainės interjerui: kaip ir kokius pasirinkti?

Stalai stilingam svetainės interjerui: kaip ir kokius pasirinkti?

Stalai – viena svarbiausių bet kokio stiliaus svetainės interjero dalių. Stalai padeda formuoti elegantišką svetainės įvaizdį ir užtikrina namų gyventojams bei svečiams maksimalų komfortą. Todėl svarbu žinoti, kaip ir kokius stalus svetainei pasirinkti. Šiame straipsnyje pakalbėkime apie nedidelius, tačiau funkcionalius kavos staliukus svetainei. Pateikiame naudingų patarimų, kaip ir kokius kavos staliukus ir kitus stalus išsirinkti originaliam, svečių dėmesį prikaustančiam svetainės interjerui sukurti. 

Kavos staliukas: pagrindiniai pasirinkimo kriterijai

Kavos staliukas – nors ir nedidelis, tačiau svarbią vietą bet kurios svetainės interjere užimantis baldas. Dėl šios priežasties kavos staliuko pasirinkimui reikėtų skirti ypatingą dėmesį. Įvardijame pagrindinius kriterijus, į kuriuos naudinga atsižvelgti renkantis kavos staliuką svetainei. 

  • Kokybė. Kavos staliukas, kaip ir kiti baldai, paprastai pasirenkamas ne vieneriems metams, todėl verta investuoti į kokybiškus, patvarius, patikimo gamintojo gaminius. Iš aukštos kokybės medžiagų pagaminti kavos staliukai lėčiau dėvisi ir ilgainiui nepraranda savo estetinės išvaizdos. Patikimas, rinkoje gerai žinomas gamintojas užtikrina gaminių kokybę bei ilgaamžiškumą. Be to, dauguma šių gamintojų stalams suteikia kelerių metų garantiją. 
  • Medžiagiškumas. Medžiagas, iš kurių pagamintas kavos staliukas, rekomenduojame pasirinkti atsižvelgiant į savo gyvenimo būdą, į tai, kaip dažnai stalas bus naudojamas, ir, svarbiausia, į esamą svetainės interjerą. Įvertinus šiuos aspektus, rinkitės medinius, metalinius ir kt. stalus svetainėms.
  • Aukštis. Renkantis kavos staliukus svetainėms, dar labai svarbu atsižvelgti į baldo aukštį. Verta žinoti, kad tiek per aukštas, tiek per žemas stalas svetainėje gali atrodyti tarsi stovėtų ne savo vietoje, be to, netinkamo aukščio stalu gali būti nepatogu naudotis. Siekiant išvengti šių nepatogumų, patariame rinktis tokį kavos staliuką, kurio aukštis sutampa su sėdimosios dalies aukščiu ar yra keliais centimetrais žemesnis.
  • Dydis. Svarstant, kokį stalą svetainei įsigyti, patariame iš anksto apgalvoti jo dydį: atminkite, jog kuo didesnė yra Jūsų svetainės erdvė, tuo didesnį kavos staliuką vertėtų rinktis. Netinkamo dydžio stalas svetainėje Jums gali sukelti papildomų nepatogumų. Pavyzdžiui, per didelis stalas svetainei gali apkrauti mažą erdvę, o per mažas kavos staliukas dideliame kambaryje gali tiesiog ,,prapulti“. Mes rekomenduojame įsigyti tokio dydžio stalus, aplink kuriuos iki sėdimosios dalies lieka apie 35–45 cm laisvos vietos.
  • Forma. Atsižvelgdami į svetainės erdvę bei jos dydį, rinkitės skirtingų formų kavos staliukus: apvalius, ovalius, kvadratinius ar stačiakampius. Tačiau nepamirškite, kad visai nesvarbu, kokią stalo formą pasirinksite: svarbu tai, kad būtų galima netrukdomai aplink jį judėti.

NMF HOME, Lietuvoje gaminanti aukštos kokybės baldus, internetinėje parduotuvėje www.nmfhome.lt savo klientams pateikia išskirtinius skandinaviško dizaino stalų svetainei ir kitoms namų erdvėms pasiūlymus. Internetinės parduotuvės asortimente – skirtingų dydžių, formų ir kt., iš įvairių medžiagų pagaminti stalai. Jei nepasitikite savo žiniomis ir svarstote, kokį stalą svetainei geriausia pasirinkti, susisiekite – atsakysime į Jums rūpimus klausimus bei padėsime atrasti reikiamus gaminius.

Konsolinis staliukas: rinkdamiesi skirkite dėmesį funkcionalumui

Rinkdamiesi stalą svetainei, nepamirškite skirti dėmesio funkcionalumui. Konsolinis staliukas – vienas universaliausių ir funkcionaliausių baldų, puikiai tinkančių ne tik svetainės, tačiau ir kitoms namų erdvėms. Vienas didžiausių konsolinių stalų privalumų – galimybė lengvai juos derinti su kitais svetainės baldais, pavyzdžiui, šoniniais staliukais ar kavos staliukais. Be to, konsoliniai staliukai gali būti panaudojami įvairiai: kaip nedideli valgomojo stalai arba kaip žurnaliniai staliukus.

Kiekvienų namų interjeras – savitas ir unikalus. Dėl šios priežasties kuriame ir gaminame stalus, lengvai atrasiančius vietą kiekvieno namuose. NMF HOME asortimente – platus iš skirtingų medžiagų – medienos ir metalo – pagamintų konsolinių stalų pasirinkimas. Gera žinia yra ta, kad mūsų sukurti ir pagaminti konsoliniai stalai puikiai derės tiek klasikiniame, tiek moderniame ar industrinio stiliaus interjere. 

Klasikiniai kavos staliukai ir kiti stalai: derinkite juos prie esamo interjero

Nesvarbu, kokie stalai svetainei bus pasirenkami – klasikiniai kavos staliukai ar kiti stalai, – jie turėtų būti skoningai priderinti prie kitų esamo interjero elementų. Klasikiniai kavos staliukai ar kiti stalai turėtų papildyti svetainės interjerą bei suteikti jam elegancijos.

Natūralumo bei klasikinio stiliaus puoselėtojų namuose neabejotinai vietą atras minimalistiniai mediniai kvadratiniai ar apvalūs kavos staliukai. Moderniame ar industrinio stiliaus interjere tiks šiuolaikiškai atrodantys metaliniai kavos staliukai. 

Ieškantiems drąsių, originalių sprendimų, rekomenduojame rinktis įmantrių formų stalus, pavyzdžiui, mūsų asortimente esantį, Pizos bokšto įkvėptą, kavos staliuką. Išskirtiniu pasirinkimu taip pat gali tapti ir stalai, kurie pagaminti tarpusavyje derinant kelias skirtingas medžiagas, pavyzdžiui, medieną ir plieną. Tokie nestandartiniai stalai lengvai suras vietą šiuolaikiškai atrodančioje svetainėje.

Apvalus kavos staliukas ir valgomojo stalas: derinkite juos tarpusavyje

Esant didelei svetainės erdvei, vyrauja pasirinkimo laisvė: kuriant interjerą, galima daug improvizuoti, be to, dėl vietos gausos, nereikia svarstyti, kurio baldo ar interjero aksesuaro atsisakyti. Dėl šios priežasties erdviose svetainėse neretai pasirenkami du stalai: vienas, pagrindinis, valgomojo stalas, kitas – apvalus kavos staliukas ar kitas staliukas smulkiems interjero dekoro elementams ar kitiems reikalingiems daiktams padėti. 

Jei nusprendėte įsigyti du stalus – didesnį valgomojo stalą ir kavos staliuką – nepriekaištingam svetainės įvaizdžiui sukurti, rekomenduojame juos suderinti tarpusavyje. Tokiu būdu svetainės erdvė įgaus harmonijos. 

Taupant laiką ir siekiant atrasti tinkamiausius variantus, patariame abu stalus įsigyti pas vieną gamintoją ar pardavėją iš vienos kolekcijos: taip galėsite iš karto išsirinkti labiausiai tarpusavyje derančius variantus ir ateityje nebereikės svarstyti, kaip suderinti skirtingus baldus.  

Apvalus staliukas ir jo kojos: rinkitės atsižvelgdami į estetiką ir praktiškumą

Apvalus staliukas ar kitas staliukas gali būti su įvairių stilių, formų ir kt. kojomis – plačiomis, siauromis ir pan., – ar pastatomas, be kojelių. Verta paminėti, kad stalų kojelių pasirinkimas – labiau estetikos klausimas. Kavos staliukas ant kojelių dailiai atrodo skandinaviško stiliaus interjere, o pastatomi ant žemės staliukai gražiai žiūrisi modernaus stiliaus erdvėje.

Visgi, renkantis stalus su kojelėmis ar be jų, verta atsižvelgti ne tik į estetiką, bet ir į praktiškumą. Pavyzdžiui, skirtingi gamintojai siūlo stalus su papildomomis lentinėlėmis, pritvirtintomis kojelių apačioje ar kitur. Šiose lentynėlėse galima patogiai laikyti laikraščius, žurnalus, indus ar kitus interjero akcentus bei smulkius daiktus. 

Išskirtinio dizaino, stilingi, praktiški stalai svetainei – baldai, be kurių neįsivaizduojamas šios erdvės  interjeras, todėl patariame juos rinktis atsakingai. Jei šiuo metu ieškote stalų svetainei, pasižvalgykite po platų bei nuolat atnaujinamą mūsų internetinės parduotuvės www.nmfhome.lt  asortimentą. Joje aukštos kokybės stalus galėsite įsigyti tiesiai iš gamintojo rankų. Siūlome unikalaus skandinaviško dizaino kavos staliukus, šoninius staliukus, konsolinius staliukus ir valgomojo stalus skirtingiems namų interjerams. NMF HOME Lietuvoje pagaminti stalai ir kiti baldai – patvarūs, funkcionalūs bei ilgaamžiai.